Den otců s vůní dřeva

Postavit dům, zasadit strom a zplodit syna. Tak nějak by měl ideálně postupovat mladý muž, aspirující na otcovskou roli. Moderní doba si od tatínků žádá ještě povinnou účast u porodu, bezbřehou trpělivost s dětskými vrtochy, pedagogickou průpravu, dobrodružného ducha i talent pro drobné domácí práce.

Fantastický upgrade z jeskynního muže, jehož jediným úkolem bylo vyhloubit jámu, ulovit mamuta a přivést na svět co možná největší počet potomků. Úloha dnešních tátů, taťků a tatínků je o poznání náročnější. Na získání lásky, respektu a důvěry svých potomků musí pracovat o poznání usilovněji než jejich ženské protějšky.

Hrdinové všedních dnů si zaslouží váš dík. Za strach prožitý před vaším prvním nadechnutím, všechny hrady postavené z písku, zapletené pomlázky, odpískané fotbalové zápasy, kilometry uběhnuté vedle koloběžky i nekonečnou trpělivost s vašimi pubertálními eskapádami.

Poznačte si v kalendáři třetí červnovou neděli. Právě tento den je od roku 1966 oficiálním Dnem otců a oslavou otcovství. Tradici tohoto svátku zavedla Američanka Sonora Smart Doddová, jako poděkování svému tatínkovi za péči o ni a její čtyři sourozence po smrti jejich matky. První oslava se konala 19.června 1910 v den narozenin jejího otce. Oficiální ráz dostal Den otců až díky prezidentu Lyndonu Johnsonovi.

V sousedním Německu si muže hýčkají hned dvěma svátky. Připít si mohou na Vatertag i Männertag. Druhá červnová neděle patří oslavě otců v Rakousku či Belgii a tatínkové z Norska a Švédska si musí na dárečky počkat až do listopadu.

Den otců si zaslouží i vaši pozornost! Kupte svému tatínkovi ke Dni otců stylový dřevěný otvírák na pivo nebo originální dřevěný stojan na víno. Nad sklenkou jeho oblíbeného vína můžete s úsměvem zavzpomínat na vaše dětské průšvihy. A ujistit ho, že i když třeba nezvládl postavit dům a zasadit strom, tak pro vás dokázal vybudovat klidný přístav, díky němuž vás teď neohrozí ani občasná životní vlnobití.

PS: Vyrobeno pouze v jediném kuse, tak neváhejte!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení